bře 15
2024

Březnové plavecké závody

V půlce března 15.-17.3. odjeli naši čtyři plavci na celý víkend do Ústí nad Labem - Velká cena města Ústí nad Labem v plavání 9.ročník.

Na závodech si zaplavali jak v kratších disciplínách na 50 a 100 metrů, tak i v delších 200, 400 a 800 metrů. Celý víkend byl nabitý a také se zde sešla veliká konkurence ze 70 klubů bylo přijato 648 plavců. Na stupně vítězů se dvakrát proplaval Alan Šmíd - 1. místo 200 M motýl a 3. místo 200 M znak. Spolu s jeho bratrem Sebastianem Šmídem byli celkem 13x v první desítce.

Další víkend 23.3. byla krajská základní soutěž žactva 1.kolo v Kutné Hoře pro ročníky 2010-2014. Do Kutné Hory odjelo závodit 17 členů z oddílu a 5 členů z plavecké přípravky pro které byly tyto závody premiérou. Přes jejich strach a trému si se závody poradili skvěle a vylepšili své osobní časy. Dvěma z nich se podařilo třikrát stoupnout na stupně vítězů, což byla krásná třešnička a odměna za skvělé výkony. Celkový počet diplomů byl 53 z toho 20x zlatá, 21x stříbrná a 12x bronzová místa. Reprezentace města Čelákovice dopadla opět na výbornou.

První dubnovou sobotu 6.4. jsme se účastnili  dvou závodů - Středočeský pohár nejmladšího žactva v Příbrami pro ročníky 2015 a mladší. Tři statečné malé plavkyně si naplno užily závodní atmosféru a radovaly se z vylepšení svých časů. Domů odjížděly s úsměvem a s nadšením do tréninků a dalších závodů. Ve stejný den starší plavci podávali skvělé výkony v našem hlavním městě na Jarní ceně Prahy v Podolí. Jak už je pro nás známé, tyto závody jsou jedny z těch náročnějších. Závodí se vždy od ranních do večerních hodin a nebylo tomu jinak ani letos, kdy se v Podolí sešlo 485 plavců z celé České republiky. I přes velkou konkurenci si na dlouhém bazénu dohmátl pro bronzovou medaili Denis Biljajev a pro stříbrnou medaili Sebastian Šmíd. Další umístění byla úspěšná a celkem 31x jsme byli vidět v první dvacítce.

Na závěr bychom chtěli věnovat pozornost našemu plavci Sebastianovi Šmídovi, který je v našem oddíle od roku 2020 a jeho cesta je více než úspěšná.

Celkem 4x se kvalifikoval na mistrovství České republiky ze kterých si odvážel i cenné medaile. Sebastian drží první místo na 50 M volný způsob z jeho ročníku 2011 z celé České republiky a třetí místo má na 200 M polohový závod na 50 metrovém bazéně, ve zbylých disciplínách se pohybuje v první desítce. Na bazéně o délce 25 M, na kterém i trénuje se v celorepublikové statistice pohybuje na prvních třech příčkách v kraulu, motýlku a polohovém závodě, 4. místo si drží ve znaku. Nyní je jeho největším cílem Letní Olympiáda dětí a mládeže 2024 v Českých Budějovicích, která se bude konat 23.6. - 28.6.2024. Z každého kraje může být nominováno maximálně 5 žaček a 5 žáků z každé kategorie. Již teď je Českým svazem plaveckých sportů za Středočeský kraj nominován do širšího výběru deseti plavců ve své kategorii. Sebastian tak pilně trénuje jak v bazénu tak i mimo něj, účastní se nominačních závodů na 50 M bazénech, suchá příprava a pravidelná péče maséra, který pečuje o naše plavce, jsou nedílnou součástí k úspěchu. Díky veliké podpoře kterou má především ve svých rodičích a ve své hlavní trenérce Aleně Doušové, má našlápnuto na slibnou kariéru. Pevně věříme, že tvrdá práce Sebastiana a jeho týmu se kladně odrazí na blížící se kvalifikaci na Olympiádu. Držte nám, prosím, palce!

Všem plavcům moc děkujeme za skvělou reprezentaci města Čelákovic!